postheadericon Књижевно вече поводом дана школе

1. 11. 2016.

Поводом Дана наше школе приређено је књижевно Вече „Пун кофер дечјих несташлука и догодовштина“. Гост вечери био је писац Братислав Петровић из Беле Паланке, који је за ову прилику написао текст „Где је Сува планина“. Текст је драматизовала учитељица Ивана Богдановић, а глумци су били ученици III/1 разреда. Ученици VI/4, глумили су обједињени текст „Рођени у знаку хороскопа“ и „Јококота“, Драгутина Добричанина. Текст је у један обрадила наставница Весна Грујић Николић. Награде најуспешнијим ученицима на књижевном конкурсу, уручио је гост Братислав Петровић.

Све је, баш као и Дечја недеља, било духовито и шаљиво, да врати осмех на дечја лица.20161129_18360420161129_18261220161129_18034520161129_181846

postheadericon Дан школе

Спорт поводом Дана Школе

Поводом Дана наше школе, 25. 11, 2016. године, на такмичењу у малом фудбалу пионири шестог разреда сколе Душан Радовић заузели су прво место. Воцио их је наставник Ненад Петровић.

Поводом Дана ОШ „3. октобар“, 29. 9. 2016. године, пионири наше школе зазаузели су 4. место у кошарци. Водио их  је наставник Дејан Марјаноивић.

Поводом Дана ОШ“ Петар Радовановић“ у Злоту, пионири су у малом фудбалу заузели  прво место. Водио их је наставник Ненад Петровић.

У мини рукомету, поводом Дана ОС „Вук Караџић“, пионирке су заузеле прво место. Водио их је наставник  Ненад Петровић.

postheadericon

КОШАРКА

На општинском такмичењу у кошарци, од 9. До 17. Новембра, пионири су освојили друго, а пионирке прво место екипно. Водио их је наставник Дејан Марјановић. На окружном такмичењу пионирке су освојиле прво место.

postheadericon Спортске активности

Пливање

1. 11. 2016.

На окружном такмичену у пливању пионирке Леа Ивановић, Сара Рдовић и Милица Крстић освојиле су прва места појединачно. Водио их је наставник Дејан Марјановић. На републичком такмичењу  Сара Радовић освојила је 10. место,  Леа Ивановић 17. место, а Милица Крстић 24. место. Такмичење је одржано у Крагујевцу, 16. 11. 2016. године.

postheadericon Дешавања у новембру

ФЕСТИВАЛ НАУКЕ

1. 11. 2016.

Шта је све припремила школа „Душан Радовић“?

Разне презентације из физике, хемије, математике, техничког образовања и највише из биологије.Такође су учествовали и ученици другог и трећег разреда.

Колико је учесника укупно било?

Било је укупно око 100 наших ученика и 9 наставника.

Који сунаставници учествовали?

Учествовале су учитељице:Ивана Богдановић, Гордана Соринкановић, Зорица Стојановска, а од наставника; Катарина Дамњановић, Наташа Ранђеловић, Минка Милићевић,Јелица Живковић, Саша Јовановић и Јасмина Живковић.

Шта је највише заинтересовало посетиоце?

Били су највише заинтересовани тамо где је нешто необично и што могу да виде први пут.

Шта се Вама  није допало?

Мислим да би школе требало да организују одељења и да их доводеучитељице и наставници.

Шта Вам се посебно допало?

Посебнио ми се допало што је био дрон и то што су први пут учествовали на Фестивалуи ученици из Специјалне школе „Видовдан“.

Милица Крстић, VII/3

Јована Љубић,                , VII/3

postheadericon Важно обавештење

ДАН   ЗА   РОДИТЕЉЕ

САВЕТОДАВНИ РАЗГОВОРИ СА РОДИТЕЉИМА УЧЕНИКА НАШЕ ШКОЛЕ

ЈАСМИНА  МОМЧИЛОВИЋ, ПЕДАГОГ – СВАКОГ ЧЕТВРТКА ОД 14.00 – 18. 00 ЧАСОВА.

ЗАКАЗАТИ ТЕРМИН ДАН РАНИЈЕ ПУТЕМ ТЕЛЕФОНА: 030  432 – 468

Теме разговора:

• Потешкоће у савлађивању градива
  • Адаптација ученика
  • Проблеми у комуникацији наставник – ученик – родитељ
  • Дисциплина ученика
  • И СВЕ ОСТАЛЕ ТЕМЕ КОЈЕ РОДИТЕЉИ ИНИЦИРАЈУ, ПО ПОТРЕБИ

САВЕТОДАВНИ РАЗГОВОРИ ПСИХОЛОГА СА РОДИТЕЉИМА УЧЕНИКА НАШЕ ШКОЛЕ

психолог СЛОВЕНКА САВИЋ – СВАКОГ ПЕТКА ОД 11.00 – 17. 00 ЧАСОВА.

postheadericon Дан отворених врата

Поштовани родитељи,

Овде можете погледати термине за консултације са учитељима и наставницима.

dan-otvorenih-vrata

Јавни час у зоо врту

1. 10. 2016.

На Дан животиња, за ученике млађих и старијих разреда наше школе организована је креативна радионица у зоо врту, чији продукти-постери остају у зоолошком врту.Носиоци ове активности су  били: учитељице Ивана Богдановић, Нена Николић, Јасмина Табаковић и наставник Весна Грујић Николић, заједно са наставницима биологије и пиаром зооо врта.За припрему вршњачких едукатора, подршку и реализацијурадионица и координирање активности биле су задужене  наставнице биологије:Катарина Дамњановић и Наташа Ранђеловић.

22a2c

У понедељак 3.10.2016.год у фискултурној сали школе – Игре без граница

1a1b1

postheadericon Дечија недеља