postheadericon Такмичења

На Републичком такмичењу из Т.И.О одржаног    6-7.05.2017. у Земуну

ученици ОШ “Д.Радовић постигли су изузетне резултате.”

• Даница Стојановић ученица 7-1 разреда заузела је друго место и освојила сребрну медаљу
  • Лазар Милутиновић ученик 8-1 разреда заузео је треће место и добио прву награду  за изузетан рад из области електротехнике.
  • Анђела Живановић ученица 7-3 разреда добила је златну плакету за пласман у првих десет на републичком такмичењу.

Похвале за актив наставника Т.И.О и изузетне ученике са којима раде.

postheadericon ТАКМИЧЕЊА

Окружно такмичење из биологије

1. 4. 2017.

На окружном такмичењу из биологије Марина Атанасов,  пети разред, заузела је друго место ( предметни наставник Катарина Дамњановић; ученица шестог раззреда Дуња Јошић заузела је прво место (предметни наставник Наташа Ранђеловић); Даница Стојановић, седми разред,  заузела је је прво место и пласирала се на републичко такмичење ( предметни наставник Наташа Ранђеловић); Малина Жикић , осми разред, заузела је треће место и освојила пласман за републичко такмичење ( предметни наставник Катарина Дамњановић).

Окружно такмичење из историје

1. 4. 2017.

На окружном такмичењу из историје, Магдалена Милојковић , VI/3 заузела је друго место, а Лазар Милутиновић, VIII/1 заузео је треће место и пласирао се на републичко такмичење које ће се одржати 14. маја у Крупњу. Предметни наставник је Лидија Савић Волановић.

postheadericon ФРАНКОФОНИЈА

ФРАНКОФОНИЈА—ПРИРЕДБА

1. 4. 2017.

Поводом обележавања Месеца франкофоније и ове године наставнице Ана Марковић и Весна Николић Поповић припремиле су интересантан програм заједно са својим ученицима, који су показали велико интересовање и мотивисаност за различите активности. У приредби је учествовао велики број ученика старијих разреда који су били изузетно креативни и оригинални, а по први пут у програм су били укључени и ученици млађих разреда.

Приредба је изведена у у сали Музичке школе „Миодраг Васиљевић“, а многобројна публика уживала је у музичким, плесним, драмским и рецитаторским тачкама, као што су ученици и наставници уживали припремајући и изводећи цео програм.

postheadericon ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Још један у низу успеха наших ученика на такмичењима. Петар Спасић је веома успешно учествовао на државном такмичењу из физике, одржаном 9. и 10. априла 2017. године у Шапцу и освојио високо 3. место у веома оштрој конкуренцији. Све честитке Петру на постигнутом резултату као и наставници физике, Минки Милићевић, на великом труду и залагању!

postheadericon ЂАЧКИ ДИНАР

ЂАЧКИ ДИНАР

САВЕТ РОДИТЕЉА ДОНЕО ЈЕ ОДЛУКУ О ЂАЧКОМ ДИНАРУ.ВИСИНА ЂАЧКОГ ДИНАРА ЈЕ ДО 600,00 ДИНАРА ПО ПОРОДИЦИ НА ГОДИШЊЕМ НИВОУ.ЂАЧКИ ДИНАР ЈЕ НА ДОБРОВОЉНОЈ ОСНОВИ.

ЖИРО РАЧУН ЗА УПЛАТУ

840-3931760-48

postheadericon ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ,

РОДИТЕЉСКИ  САСТАНАК НА ТЕМУ:  ПРИПРЕМА ЗА ПОЛАЗАК У ШКОЛУ, ОДРЖАЋЕ СЕ  16. МАЈА 2017. ГОД. У 18 ЧАСОВА У СВЕЧАНОЈ САЛИ ОШ „ДУШАН РАДОВИЋ“

САСТАНАК ЋЕ СЕ ОДРЖАТИ У ПРИСУСТВУ УЧИТЕЉА ПРВОГ РАЗРЕДА И ПЕДАГОШКО ПСИХОЛОШКЕ СЛУЖБЕ.

ДОБРОДОШЛИ!

УПРАВА ШКОЛЕ

postheadericon ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

ПРИПРЕМЕ ЗА ЗАВРШНИ ИСПИТ

Припреме за завршни испит већ увелико трају.Мала матура и упис у средње школе је све ближе.Како би ученицима олакшали припреме за овај важни догађај у њиховим животима , погледајте овај сајт www.mala-matura.com .Надамо се да ће вам помоћи у припреми за полагање мале матуре.

Mala- matura  је пројекат бесплатне  online припремне наставе за завршни испит , где се кроз низ online курсева из српског језика и математике, као и припрема за комбиновани тест , помаже ученицима основних школа да савладају комплетно градиво потребно за полагање завршног испита.

postheadericon Још један успешан викенд на такмичењу

01.04.2017.год . у Неготину одржана је Књижевна олимпијада

Даница Стојановић 7- разред освојила је друго место и  остварила пласман на републичко такмичење.Сара Костић 7- разред освојила је на истом такмичењу друго место.Све честитке за постигнут успех и ђацима и наставници  Катарини Денић.

postheadericon

1. 3. 2017.

Поводом обележавања  Месеца фракофоније у Економско- трговинској школи одржано је караоке такмичење у певању француских песама. У категорији ученика основних школа 1. место  заузела је Невена Босијоковић (VI/4), а  друго место Тијана Кузмановић (VI/1). Предметни наставник Ана Марковић.

postheadericon ЈОШ ЈЕДНА УСПЕШНА НЕДЕЉА НАШИХ ТАКМИЧАРА

Почело је прошле суботе 18.03.2017.год.  са општинским такмичењем из Српског језика и кнјижевности.Постигнут је следећи успех:

• Друго место  на такмичењу из српскогјезика освојила је Ана Милосављевић        5-разред
  • Треће место на такмичењу из српској језика освојила је Миа Радовић                 5- разред
  • Треће место на истом такмичењу освојила је Тамара Маринковић                        8-разред

Честитке и пуно успеха у даљем такмичењу и ђацима и наставницима Катарини Денић , Весни-Грујић Николић и Милени Ристић.

Наставило се ове суботе 26.03.2017.год.

Пласман на републичко такмичење из страних језика оставрили су:

• Ленка Беговић            8-1   разред  -Енглески језик
  • Тамара Маринковић    8-4 – Француски језик

Браво за вредне ученике и њихове наставнике Гордану Мундрић наставницу Енглеског језика и Ану Марковић наставницу Француског језика.

Исти дан 26.03.2017.год.било је и окружно такмичење из ТИО.Наши ученици постигли су следећи успех:

2 место ракетно моделарство Петар Спасић     7-разред

2 место  практичан рад по задатку  Даница Стојановић 7- разред

3 место практичан рад по задатку Анђела Живановић   7- разред

2 место примена електромагнета Лазар Милутиновић 8- разред

Сви су остварили пласман на републичко такмичење.Честитке активу наставника ТИО.

May 2017
« Apr