postheadericon Летопис 2018/2019.год.

Дечије недеље

одржане од 01.10. – 07.10.2018.год.

На самом почетку Дечије недеље одржана је трибина за ученике 3.и 4. разреда на тему

Моје је право да живим срећно и здраво – за одрастање безнасиља.

Трибину су водили стручни сарадници наше школе. Питања о којима су ученици радо дискутовали била су: Да ли се неко у њиховом окружењу понаша насилно; Када се несташлуци претварају у неваљалства; Да ли уметност може утицати на промену понашања код насилника; Деца су замишљала да су родитељи, да замене улоге; Говорили су о томе зашто је свако јединствена особа у околини и како се ствара пријатељска атмосфера у одељењу; одговарали су и још на многа слична питања а пре свега су говорили о својим осећањима и мишљењима, кад су у питању такви односи у њиховој школи и ширем окружењу.

Ученици су били заинтересовани а имали су и презентацију која је својим духовитим и пригодним сликама и стручним вођењем психолога , подстакла ученике да износе своје мишљење.

Другог дана ученици од 1 – 4. разреда имали су радионице на којима су причали и израђивали омиљене књижевне јунаке од картона и другог материјала и тако су започела активности везане за Читалиће, најављујући овогодишњу тему: Књижевни јунак.

Трећег дана су ученици од 6-8.разреда(неколико група), имали радионице на којима су писали и илустровали своје приче о књижевним јунацима које су спајали: Кад јунак једне приче или књиге ушета у другу. Том приликом смо се подсетили и завичајног писца Драгана Тешовића и његових награђиваних дела за млађе: Доживљаји једне слатке феферонке и за старије: Како васпитати Андроида.

Четвртог дана су ученици завршавали своје радове на радионицама а касније смо имали и госте из Луке , ученике и учитеље са којима је такође одржана трибина на исту тему дечје недеље.

Касније нас је посетио и песник Русомир Арсић чија посета школи допринела веселој и свечаној атмосфери. Ученици су му припремили за дочек неколико песмица из његових збирки песама. Песник је представио своје песме и књиге, поделио материјал и оплеменио овај наш дан, деца су била презадовољна.

Истог дана су наши ученици гостовали и у народној библиотеци  поводом књижевног сусрета са поменутим песником.

Пети дан је био резервисан за посету зоолошком врту где су ученици нижих разреда од својих старијих вршњака наше школе и уз помоћ Наташе Ранђеловић, сазнавала све о животињама. Било им је занимљиво, уживали су сви.

Касније су ученици довршавали своје радове за изложбу на тему Књижевни јунак. Разговарало се у библиотеци о предстојећим активностима везаним за пројекат Читалићи у којем смо ове године по други пут учесници.

У понедељак је одржана приредба поводом завршнице Дечије недеље, уводне активности Читалића и кратко обележавање Европског дана језика тиме што смо имали игроказ Европска заврзлама којим смо уједно представили и омиљеног писца Агату Кристи и које смо припојили овој нашој значајној недељи.

Програм су приредили ученици од 1 – 8. разреда пред публиком која је задовољно учествовала и подржавала ђаке пљескањем, јер је било много песмица, игроказа, рецитација, играња и певања. Велики број ученика је учествовао на приредби јер сви воле да глуме, рецитују, певају, играју…а на крају, већина њих припада Читалићима па су промовисали књиге и  омиљене књижевне јунаке.

Атмосфера је била мање формална, више опуштена и чинило се да сви уживају у текстовима којима наша школска библиотека увек окупља учеснике и држи пажњу публике.

школски библиотекар,

Наталија Ђурић

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У ПЛИВАЊУ

1. 12. 2018.

Екипа наше школе учествовала је на републичком такмичењу у пливању, које је одржано у Крагујевцу.Остварили су следеће резултате:

Наташа Стевановић, IV/2, 10. место, краул;

Сара Арсенијевић, V/1, 8. место,краул;

Ена Ивановић, II/2 , 10. место, прсно;

Миња Стојадиновић, V/1,6. место, прсно;

Лука Илић, III/3, 14. место, леђно;

Сара Илић, VI/3, 10. место, леђно;

Нађа Вукмировић, VIII/3, 9. место, леђно.

Екипу је водио наставник Дејан Марјановић

КЛИКЕРАШИ

Почео је нови круг такмичења “Кликераша”, па да се подсетимо прошлогодишњих најуспешнијих ученика. Велики број ученика је учествовао и постигао резултате, али су ученици прошлогодишњег другог разреда, Ленка Милутиновић и Коста Пајкић били најуспешнији и освојили на свим нивоима такмичења 1. и 2. место. Ленка је учествовала и на републичком такмичењу у Алексинцу где је освојила 2. место. Све похвале ученицима и њиховој учитељици, Марији Милановић.

Надамо се да ће у овој школској години бити такође успешни, као и њихови другари из школе који се такмиче ове године.

ДАН ШКОЛЕ

КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ

ОДБОЈКАШКИ ТУРНИР

РЕЗУЛТАТИ СА ТАКМИЧЕЊА

Општинско такмичење из Енглеског језика

1. 2. 2019.

Општинско такмичење из енглеског језика одржано је у школи „Трећи октобар“. На такмичењу су учествовали следећи ученици 8. разреда наше школе: Ана Ивановић, Тамара Пушица и Лука Петровић. Лука и Ана су се пласирали на окружно такмичење. Лука је освојио 34, а Ана 32 бода. Обоје су освојили треће место.

March 2019
« Jan