postheadericon Летопис 2017/2018

ЗА РАДОСТ СВАКОГ ДЕТЕТА

Од 2 . до 8. октобра 2017.

1. 10. 2017.
  2. Медијска промоција Дечје недеље – гостовање на локалним медијима. Представљање плана за Дечју недељу. Презентација до сада постигнутих резулзтата. Покретање иницијативе и нових опција у вези теме.
  3. Презентација и промовисање „Читалића“ за ђаке, родитеље и наставнике
  4. Продужени боравак: израда дечјих играчака од рециклираног материјала
  5. 10. 2017.
  6. Заборављене дечје игре – нижи разреди
  7. Округли сто или дебата на задату тему „ Градимо мостове међу генерацијама – за радост сваког детета“. Ђачки парламент, представници родитеља, наставника, стручни сарадници и ученици виших разреда.
  8. 10. 2017.
  9. ЗОоо врт – нижи разреди
  10. Прављење паноа о животињама: продужени боравак и виши разреди

50 10. 2017.

1.Презентација наставнице Наташе Ранђеловић: Заштита угрожених врста

1. 10. 2017.
  2. Изложба ликовних радова на тему: „Ја и моји пријатељи – свих генерација или „Градимо мостове међу генерацијама – за радост сваког детета“
  3. Завршна приредба – ученици нижих разреда; излагање ликовних и литерарних радова и затварање свечаности.

РУКОМЕТАШИ ПРВИ НА ОКРУЖНОМ ТАКМИЧЕЊУ

1. 11. 2017.

Пионири наше школе заузели су прво место на окружном такмичењу у Рудној Глави—Мајданпек и пласирали се на међуокружно такмичење. Учествовале су екипе победници из општина Бор, Мајданпек, Неготин и Кладово.

Први у квизу

1. 11. 2017.

Ученици шестог разреда наше школе освојили су прво место у такмичењу које се састојало од квиза, асоцијација, слагалице и склапања слика познатих личности.  Такмичење је организовано поводом  Дана школе „Вук Караџић“ у Градској библиотеци. Учествовало је осам екипа, а нашу екипу чиниле су: Миа Радовић, VI/1; Ивана Мартинесић, VI/1; Магдалена Милојковић,  VI/3 и Мина Младеновић, VI/3 . Подршку су им пружиле наставнице Весна Грујић Николић и Катарина Денић.

УЧЕШЋА И РЕЗУЛТАТИ ПОВОДОМ ДАНА ШКОЛЕ

Кошарка -3.”октобар “

2.место пионири-екипнонаставник Д.Марјановић

Мали фудбал “Петар Радовановић “Злот  пионири 6.разред 3.место наставник Н.Петровић

Мини рукомет “Вук Караџић ” пионирке 5.разред 5.место наставник Н.Петровић

Мини рукомет “Душан Радовић ” пионирке екипно 6.разред1.место наставник Н.Петровић

Крос РТС-а Зајечар

Пионири:

Филип Карабашевић

Никола Симоновић

Алекса Миличевић

Данијел Јовић

Пионирке:

Бојана Ристић

Дарија Лукић

Анастасија Ђурић

Ивана Мартинесић

Сара радовић

Наталија Јоновић

Јована Петровић

Нађа Марковић

Јована Марјановић

Кошарка лига основних школа

пионири -екипно  3.место, пионирке -екипно 2.место

наставник Дејан Марјановић

Рукомет – мини лига (2006.и млађи ) пионирке -екипно 1.место наставник Ненад Петровић

Пливање окружно такмичење

Пионири – појединачно

1. место  Лука Илић

1. местоОгњен Јеленковић

1.место Огњен Живковић

Пионирке – појединачно

1.место Марта Илић , Сара Арсенијевић , Сара Радовић , Наташа Стевановић, Андреа Јовановић , Леа Јовановић Милица Крстић

нставник Дејан Марајановић

Пливање – републичко такмичење Крагујевац 15.11.2017.год

Пионири – појединачно

7.место Лука Илић 13.место Огњен Јеленковић

Пионирке – појединачно

9.место Сара Арсенијевић , 10.место Андреа Јовановић , 11.место Наташа Стевановић ,12.местоСара Радовић , 13.место Леа Ивановић , 14.место Милица Крстић , 15.местоМарта Илић

наставник Дејан Марјановић

Рукомет општинско Бор

пионири екипно 1.место ОШ Душан Радовић

наставник Ненад Петровић

Пионирке екипно  6.место , наставник Дејан Петровић

Рукомет – Рудна Глава

пионири – екипно 1.место , наставник Ненад Петровић

Одбојка -општинско Бор

Пионири – екипно 3.место

Пионирке -екипно 2.место , наставник Новица Милутиновић

Приредба поводом Дана школе

Поводом Дана школе  у Музичкој школи одржана је приредба под називом „С колена на колено“. У представи се ради о обичајима српског народа у деветнаестом веку и о Вуку Караџићу. Уз песму, игру и шале, гледаоци су могли да науче заборављенне речи и обичаје.Приредбу су припремили наставници: Весна Грујић Николић и  Иво Наумоски, као и учитељице:Радица Милић, ЗорицаСтојановска и Гордана Соринкановић.

Ивана Мартинесић, VI/1

КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ

У оквиру обележавања Дана школе, у Народној библиотеци одржано је књижевно вече под називом „Богатство нашег краја“. Уз два игроказа и музику Паје Вучковића, гости су били Сузана МИјић, етнолог у Музеју рударства и металургије , као и председница и чланице удружења Времеплов иуз Луке. Ово је била завршница пројекта Читалићи и Вукових дана, поводом два века Вуковог Рјечника.  Ученицима који су победили на литерарном конкурсу додељене су дипломе. Вече су припремиле Наставник Весна Грујић Николић, библиотекар Наталија Ђурић, Наставник Милена Крстић, као и учитељице: Маја Стојановић, Ивана Богдановић, Мирјана Настић, Наташа Станојевић, Весна Жикић и Маријана Репеџић.

January 2018
« Dec