postheadericon Дечију недељу на свој начин су обележили и ученици од петог до осмог разреда

Поводом светског дана обележавања животиња (4.октобра) ученици петог разреда су приче о животињама, басне читали својим друговима у ЗОО врту, које су креирали на часовима српског језика са наставницом Весном Грујић Николић.

Да учионица није једино место где могу изразити своје мисли о ономе што су прочитали, показали су ученици петог разреда сусревши се са списатељицом Горданом Малетић у Народној библиотеци (6.октобра). Уз подршку наставнице српског Весне и библиотекара дечијег одељења, ученици су постављали питања везана за прочитане књиге и у пријатној атмосвери открили су, проширили своје оквире, победили своје страхове и показали да могу напредовати као читаоци.

Дечија недеља је обележена и приредбама за ученике од 1. до 8. разреда. Приредбу под називом,,Породични албум” ученици осмог разреда су приказали својим друговима (8.октобра) у Свечаној сали школе. На духовит начин су драматизовали књигу Креативног центра о породици и случајне узорке чланова породице приказали на свој начин.

Организатори програма: школски библиотекар Наталија и наставнице српског Милена Ристић и Весна Грујић Николић.