postheadericon Обележен Светски дан заштите животиња

Да школа може да буде без зидова, и да у њој деца могу да уче децу, показали су наши ученици седмог и осмог разреда одржавши отворен час у Зоо врту Бор посвећен Светском дану заштите животиња (4. октобар). Уз подршку радника зоо врта и наставница биологије наши старији ђаци упознали су ученике од првог до петог разреда са животињама које станују у борском зоо врту, њиховим карактеристикама, стаништем и начинима на које их човек угрожава у природи. Искористили смо прилику и да малишане упознамо са различитим породицама које постоје у животињском свету – крда, стада, чопори, јата… Петаци су читали басне које су креирали на часовима српског језика. Пано са продуктима радионице о заштити животиња, чији су аутори ученици другог разреда са учитељицом Иваном и ученици трећег разреда са учитељицом Неном, краси улаз у ЗОО ВРТ Бор. Предиван школски дан у зоо врту малишанима је донео нова сазнања, вршњачким едукаторима задовољство због успешно остварене улоге, а школи и Зоо врту Бор по трећи пут успех у реализацији отвореног часа.

Линк ка сајту Зоо врта у Бору