Archive for October 9th, 2015

postheadericon Дечија недеља у Луки

Дечија недеља, од 5.октобра до 12.октобра, обележена је и у Луки. Њен мото је био: Подршка породици-најбоља подршка деци! У наш програм дечије недеље учествовали су ученици првог, другог, трећег и четвртог разреда, као и деца из припремне групе. Они су правили предмете од папира, писали литерарне радове на тему: „Чари моје породице“ и „Реклама за моју породицу“ и цртали на тему: „Моја породица“. Изложба је била у ходнику наше школе у Луки.

Организатори програма: Учитељице Весна Жикић, Наташа Станојевић и Сања Марјановић.

postheadericon Обележен Светски дан заштите животиња

Да школа може да буде без зидова, и да у њој деца могу да уче децу, показали су наши ученици седмог и осмог разреда одржавши отворен час у Зоо врту Бор посвећен Светском дану заштите животиња (4. октобар). Уз подршку радника зоо врта и наставница биологије наши старији ђаци упознали су ученике од првог до петог разреда са животињама које станују у борском зоо врту, њиховим карактеристикама, стаништем и начинима на које их човек угрожава у природи. Искористили смо прилику и да малишане упознамо са различитим породицама које постоје у животињском свету – крда, стада, чопори, јата… Петаци су читали басне које су креирали на часовима српског језика. Пано са продуктима радионице о заштити животиња, чији су аутори ученици другог разреда са учитељицом Иваном и ученици трећег разреда са учитељицом Неном, краси улаз у ЗОО ВРТ Бор. Предиван школски дан у зоо врту малишанима је донео нова сазнања, вршњачким едукаторима задовољство због успешно остварене улоге, а школи и Зоо врту Бор по трећи пут успех у реализацији отвореног часа.

Линк ка сајту Зоо врта у Бору

postheadericon Обележени Светски дан чистих планина и Светски дан туризма

Ученици нижих разреда су, поводом обележавања Светског дана чистих планина 26. септембра и Дана туризма 27. септембра, обишли Брестовачку Бању, Борско језеро и Црни врх. Упознали су се са геолошким стазама у околини Бора, туристичким потенцијалима наше околине и климатским параметрима који се прате у метеоролошкој станици на Црном врху. Искористили смо и прилику да се упознамо са живим светом околних шума и геоморфолошким и рељефним феноменима нашег подручја. Овај излет организовали су Туристичка организација Бор и Друштво младих истраживача Бор у оквиру програма „Еколошки дани Бора и околине“.

October 2015
« Sep   Nov »