Archive for October 23rd, 2015

postheadericon Извештај са Округлог стола, 07.10.2015.године

Округли сто на тему Породица – ризница могућности и превазилажење препрека, одржан је 07.10.2015. год. у свечаној сали ОШ“Душан Радовић“ у Бору. Учесници су били: Ученички парламент, наставници – Нена Николић, Весна Грујић – Николић и Павле Панић, гости: Лепа Додић – соц.радник, Ненад Митић – дефектолог, Александра Такач – спец.педагог, представник Савета родитеља – и Милица Нешић – педагог школе и Наталија Ђурић – библиотекар и водитељ.

Циљ овог Округлог стола је био – Решавање проблема који је у већој мери присутан у школи – Како помирити све стране које утичу на дететов правилан развој и како побудити осећај породице и школе да се више усредсреде и посвете детету, односно, како створити и појачати партнерство између свих страна.

После кратког увода,прво су реч добили ученици петог разреда .

На питања о породици деца петог разреда су била спремна да отворено причају о својим проблемима.

Овакав догађај у школи – присуство стручњака, навео је ђаке да отворено затраже помоћ ,при чему су исказали веома бурне емоције. Соц.радница је дала савете да се заједно са родитељима обрате центру за соц.рад.

Овакав скуп и са оваквом темом би био ефикаснији да су се одазвали и родитељи и наставници. Са свега неколико наставника и једним родитељем, није испуњен главни циљ овог скупа. Међутим, у даљој дискусији која се повела између стручњака и ученика седмог и осмог разреда (представника ђачког парламента) отвориле су се теме (у прилогу), које су предвиђене за разговор, мало их се дотакло. Ђаци су износили своје ставове према понашању родитеља и наставника, у ствари о свом положају у породици и школи, о могућностима избора занимања и реакцијама родитеља на оцене ученика. Неки ученици су говорили о поверењу у породици а такође, ђаци су износили конкретне примере, који су били позитивни.

Овај округли сто је покренуо многе значајне теме на којима у будућности треба радити. Ђаци су били заинтересовани и показало се да имају потребу да причају о својим проблемима и да их решавају. Сада су сазнали да имају и помоћ и подршку у решавању проблема.

Наталија Ђурић

Read the rest of this entry »

postheadericon Извештај о раду поводом Дечије недеље од 05.10.2015.год.до 12.10.2015.године

Током Дечије недеље спроведено је више активности у којима су учествовали сви ученици наше школе.

Ученици млађих разреда су у оквиру ликовних радионица израђивали поклоне од папира и природних материјала, за децу из вртића „Бамби“;

Ученици другог и трећег разреда су припремили драмске приказе : Прича о вуку, Медведић Срећко (прича о усвојеном дечаку), рецитације, Црвенкапа, Савремена породица, Збуњена Црвенкапа;

Ученици другог разреда су припремили луткарске представе: Тврдоглаво маче и Јабука ;

Хор ученика другог разреда : Вуче, вуче, бубо лења, Деца су украс света,;

Ученици првог разреда су посетили музеј и ЗОО врт.

Виши разреди су припремили духовите представе на тему Породица;

Ученици виших разреда су израђивали силуете чланова своје породице, од картона;

Сви ученици су писали литерарне саставе на теме: Реклама за моју породицу и Чари моје породице;

Ученици Ђачког парламента и остали ученици петог и осмог разреда учествовали су у Округлом столу који је одржан под називом Породица – ризница могућности и превазилажење препрека;

Сви ученици су уређивали школски простор.

Наставници који су активно учествовали у програму Дечије недеље су: Нена Николић, Ивана Богдановић, Мира Настић, Саша Милијић, и остале учитељице, Весна Грујић – Николић, Милена Ристић, и остали наставници српског језика, Драги Чучовић, наставници физичке културе, Наташа Ранђеловић, Милица Нешић и Наталија Ђурић.

Представе су одржане у свечаној сали наше школе и у вртићу „Бамби“ а луткарска представа је одржана и на Дечијем одељењу Народне библиотеке Бор.

У холу наше школе уређен је простор занимљивим силуетама од картона и паноима са дечијим радовима.

Ученици су награђивани књигом за најбоље литерарне и ликовне радове на теме: Реклама за моју породицу и Чари моје породице: Тамара Ђокић III/2, Миодраг Петровић II/1, Миа Радовић IV/2 , специјална награда због вишечлане породице – Никола Пејић IV/1; ликовни радови – награђени: Милетић Миња IV/1, Нађа Станковић I/2, Маша Огризовић III/2; За најбоље литерарне радове похваљени су ученици: Павле Милојевић II/1, Лука Такач IV/1 и Иблер Каја III/1.

За најбоље ликовне радове похваљени су ученици: Мина Младеновић IV/2, Сања Јовановић IV/2, Јана Перић I/2, Тамара Стојановска III/3.

У вишим разредима за литерарне радове награђени су: Дуња ЈошићV , Лука БранковићVIII/1 и Катерина ТерзиVI а похваљени: Бојан РадуловићVI/2, Милица КовачевићVI/3, Јована ЉубићVI/3, Катарина ЈанковићVIII/1 и Петар МиљковићVI/3. Захваљујемо се свим учесницима литерарног и ликовног конкурса.

педагог, Милица Нешић

библиотекар, Наталија Ђурић