Archive for January 28th, 2016

postheadericon Реализација пројекта „Здраво растимо“

Пројакат „Здраво растимо“ који реализује Савез за школски спорт Србије, део је глобалне иницијативе Nestle Healthy Kids Global Programme, која је покренута у Србији 2011. године и подржана од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Министарства омладине и спорта. Циљ пројекта је едуковати ученике седмог разреда о важности правилне исхране и бављења физичком активношћу. Наша школа укључила се у реализацију овог пројекта у шк. 2015./2016. године. Након улазног анкетирања којим је процењено знање о здравим стиловима живота и навике ученика, ученици су упознати са 7 елемената здравих стилова живота:

1.увек доручковати
2. један оброк дневно треба садржати житарице
3. редовно конзумирати воће и поврће
4. упражњавати кретање (физичку активност) барем 1 сат дневно
5. пити довољно воде
6. конзумирати слаткише у ограниченим количинама
7. бити самопоуздан – држати до себе и свог здравља, односно добро се осећати у свом телу.

Едукација ученика реализована је кроз радионице, едукативне игрице и спортске активности. До краја школске године очекује нас још активности које ће помоћи да ученици формирају ставове и понашања усмерена на стицање здравих навика у исхрани и бављењу физичким активностима.

postheadericon Наши ученици на Фесивалима науке у Зајечару и Неготину

Након успешне реализације четвртог Фестивала науке у Бору Караван науке „Тимочки научни торнадо 2015“ наставио је пут у Зајечар, 28. новембра, и Неготин, 26. децембра 2015. год., где су наши ученици, млади физичари, хемичари и биолози, на занимљив начин демонстрирали научне теорије, привукли пажњу посетилаца и похвале од стране организатора за њихове вештине презентације.

postheadericon Настава ван зидова школе

Ученици првог, другог, четвртог и шестог разреда имали су прилику да о птицама грабљивицама које живе у Србији уче у Музеју рударства и металургије у Бору. Гостујућа изложба Природњачког музеја у Београду, под називом „Небески ловци“, била је сјајна прилика да деца имају час биологије у Музеју, и при том науче о основним одликама птица, карактеристикама птица грабљивица, њиховом начину живота, степену угрожености у Србији и начинима њихове заштите. Највећи утисак на ученике оставио је сусрет са препарираним белоглавим супом, највећом птицом Србије.

January 2016
« Dec   Feb »