postheadericon ТАКМИЧЕЊА

ИЗВЕШТАЈ НИЈЕ МОГАО ДА БУДЕ БОЉИ.ОВИ УСПЕСИ ТО ПОКАЗУЈУ

25.05.2017.год. одржала су се финална РЕПУБЛИЧКА ТАКМИЧЕЊА

ТАМАРА МАРИНКОВИЋ

ДРУГА НА РЕПУБЛИЧКОЈ СМОТРИ „ДАНИ ЋИРИЛИЦЕ 2017“

Тамара Маринковић, ученица 8-4 наше школе, освојила је друго место за свој литерарни рад на Републичкој смотри „Дани ћирилице 2017“ у Баваништу.

На конкурсу је учествовао 5231 ученик из 340 школа. Највише је било калиграфских радова и иницијала – 3145, затим литерарних радова – 1039, 789 илустрација, 105 везених радова и 153 лутке.

Додела награда заказана је за 27.мај.

Још једном великом успеху наше ученице допринос је дала наставник српског језика Милена Ристић.

ДРУГО МЕСТО НА 11. МЕЂУНАРОДНОМ ФЕСТИВАЛУ

ДЕЧИЈЕ ПОЕЗИЈЕ У БАЊАЛУЦИ

Тамара Маринковић, 8-4, освојила је ове године друго место на 11. међународном фестивалу дечје поезије „Дјечије царство“ одржаном 27. и 28. априла у Бањалуци.

Овај пласман Тамара је изборила у веома оштрој конкуренцији. На фестивал је, наиме, пристигло више од 5.000 радова близу 4.000 ученика основних школа из свих држава некадашње Југославије, од којих је жири изабрао 70 финалиста који су се 28. априла борили за титулу најбољег.

Наша млада поетеса је већ неколико година уназад финалиста овог фестива. Прошле године освојила је специјалну награду, 2015. треће место, а 2014. је била друга у финалу.

Жири највећег фестивала дечје позије у региону ове године су чинили: Тоде Николетић, Слободан Станишић и Душан Поп Ђурђев, а у два фестивалска дана учесници су имали прилике да се друже и са познатим песником за децу Љубивојем Ршумовићем.

МИЛИЦА И ТАМАРА ТРЕЋЕ НА

1. КЊИЖЕВНИМ СУСРЕТИМА „ГОРДАНА БРАЈОВИЋ“ 2017.

Наше ученице Милица Китановић, II разред, и Тамара Маринковић, VIII разред, освојиле су треће награде на 20. Књижевним сусретима „Гордана Брајовић“ 2017. у Алексинцу, 20. и 21. априла.

Милица је награду добила за свој прозни рад „Извини Мишко“, док је Тамари награда припала за песму „Кад би проговорила моја клупа“.

Честитамо ученицама и њиховим менторима – учитељици Зорици Стојановској и наставници српског језика Милени Ристић.

УСПЕХ НА  39. ЛИМСКИМ ВЕЧЕРИМА

ДЕЧЈЕ ПОЕЗИЈЕ  У ПРИБОЈУ

На 39. Лимски вечерима дечије поезије одржаним 23. и 24. марта у Прибоју ученица 8/4 Тамара Маринковић освојила је трећу награду.

На конкурс је ове године пристигло 900 радова ученика од петог до осмог разреда из Србије и Црне Горе, од којих је у финале ушло шест такмичара.

Организатор манифестације је Дом културе Прибој, а покровитељи Министарство културе Републике Србије и Општина Прибој.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

1. 5. 2017.

Као и до сада, ни ове школске године нису изостали резултати са републичког такмичења из историје, које је одржано у Крупњу.

Захваљујући неизмерном труду и залагању, у конкуренцији од 350 учесника, ЛАЗАР МИЛУТИНОВИЋ, ученик VIII/1, освојио је осмо место на републичком такмичењу из историје.

Својим  преданим радом том успеху је дала допринос и његова професорка историје ЛИДИЈА САВИЋ ВОЛАНОВИЋ. Све честитке Лазару на постигнутом резултату.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

1. 5. 2017.

На републичком такмичењу из биологије Даница Стојановић  освојила је 97 поена и четврто место (предметни наставник Наташа Ранђеловић).

Малина Жикић освојила је 77 поена (предметни наставник Катарина Дамњановић). Такмичење је одржано у Београду, на Биолошком факултету.

ХВАЛА ВАМ НА ОВИМ ДИВНИМ УСПЕСИМА , СРЕЋНО И У БУДУЋЕ.!!!!