postheadericon АКТИВНОСТИ СЕПТЕМБАР – ОКТОБАР 2017.год.

Наши млади научници на БОНИС-у 2017

Ученици наше школе имали су и ове године задовољство да учествују на научној манифестацији БОНИС 2017 – Борска ноћ истраживача у оквиру пројекта „Караван науке Тимочки научни торнадо ТНТ 2017“ који финансира Министарство омладине и спорта. Млади биолози, ученици седмог разреда, 29. септембра приказали су посетиоцима живи свет у капи воде, живот у реци, морска створења и свет инсеката, док су наши млади физичари „продрмали“ струјом сваког ко је хтео да проба како ради електростатичка инфлуентна машина. Још једном су наша деца показала висок ниво знања и професионалности у улози вршњачких едукатора. За наступ на манифестацији припремале су их наставнице Катарина Дамњановић, Минка Милићевић и Наташа Ранђеловић.

Вршњачка едукација у оквиру Дечије недеље

У овогодишњој Дечијој недељи ученици нижих разреда имали су необичан час. Старије другарице Анђела и Дуња, ученице седмог разреда, одржале су час о угроженим животињама у Србији и у свету и начинима заштите животиња. Интересовање наших малих ђака је било велико, знање смо употпунили и надамо се да ће се и они једног дана наћи у улози вршњачких едукатора за генерације које долазе.

Обележени Светски дан чистих планина и Светски дан туризма

У циљу јачања еколошке свести ученика о био и геодиверзиту околине Бора и значају његове заштите излетом на Дубашницу обележили смо ове значајне еколошке датуме. Прикупљали смо природни материјал и фотографисали природне лепоте Дубашнице на успону до врха Велики Кршијоре на надморској висини од 1088 метара. Да се биологија најбоље учи на терену показало је одушевљење ученица када у природи препознају оно о чему смо говорили у учионици.