Archive for March 13th, 2018

postheadericon ТАКМИЧЕЊЕ ТИО И ТТ

Светски Дан поезије

1. 3. 2018.

Ученици наше школе, заједно са школом „Трећи октобар“ обележили су светски Дан поезије.  Наши ученици од другог до седмог разреда извели су језичке стилске игре на тему Лисица и гавран. Били су заступљени стил блуза, бећарца, репа, радио драма, стилске фигуре, из угла других шумских животиња, као љубавна песма… На приредби су додељене дипломе Читалићима кликерашима  освојене на општинском такмичењу.

1. 3. 2018.

На општинском такмичењу из српског језика и језичке културе ученици петог један, Милица Јовановић и Филип Станојевић освојили су треће место (наставница Милена Крстић). Ученица петог четири Сања Папић освојила је такође треће место (наставница Весна Грујић Николић). Ученица шестог један Миа Радовић освојила је друго место (наставница Катарина Денић). Сви ови ученици пласирали су се за окружно такмичење.

БИОЛОГИЈА, ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

1. 3. 2018.

На општинском такмичењу из биологије друго место и пласман на окружно такмичење освојили су Филип Станојевић, пети разред, Лена Бусић, пети разред и Марина Атанасов, шести разред (мнаставница Катарина Дамњановић).

Прво место и пласман на окружно такмичење освојила је Дуња Јошић,седми разред, а друго место и пласман на даље тамичење освојила је Даница Стојановић, 8 разред, (наставница Наташа Ранђеловић).

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

17.03.2018.год .

На општинском такмичењу из историје ученици наше школе уз подршку и рад са сатавницом  Историје Лидијом  Савић Волановић освојили су :

5.разред

Сања Татић – друго место , Милица Јовановић и Тамара Стојановска – треће место.

6.разред

Цвета Грујић – прво место  и Магдалена Милојковић – друго  место.

8.разред

Бојама Ђуришић  , Немања Глигоров  и Петар Миљковић – прво место.

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА, ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

1. 3. 2018.

На Књижевној олимпијади, наши ученици Лука Петровић, VII/3 и Јана Машић, VIII/1, заузели су треће место и пласирали се на окружно такмичење. Проходност са републичког такмичења имају Сара Костић и Даница Стојановић, VIII/1. Ученике је припремала наставница Катарина Денић.

Општинско ТИО и ТТ

На општинском такмичењу 10.03.2018.год .ученици наше школе постигли су следеће резултате и пласирали се на следећи ниво такмичења:

У петом разреду у дисциплини практичан рад по задатку , 2.место освојила је Невена Марковић.Ушестом разреду 1.место освојила је Цвета Грујић -практичан рад по задатку .Седми разред практичан рад по задатку и даљи пласман освојила је са 3.местом Јована Стојановска и у осмом разреду из две дисциплине имамо такмичаре за виши ниво то су Даница Стојановић 2.место и Анђела Живановић 3.место -практичан рад по задатку и 3.место Петар Спасић ракетно моделарство.

Све похвала за њихове менторе и пуно успеха у даљем такмичењу.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

1. 3. 2018.

На окружном такмичењу из физике, одржаном у Неготину, ученик наше школе Петар Спасић, VIII/1, освојио је друго место са 77 поена и пласирао се на републичко такмичење. Ученика је припремала наставница Минка Милићевић.

postheadericon

ХЕМИЈА –ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

1. 3. 2018.

На општинском такмичењу из хемије, прво место и пласман на окружно такмичење оствариле су Дуња Јошић, VII-4 и Јана Машић, VIII-1. Хелена Кочбашљи, VIII-3,  освојила је друго место. Ученице су припремале наставнице Милица Вељковић и Маја Гилић.

March 2018
« Feb   Apr »