postheadericon Стручни сарадници

Педагог школе

Јасмина Момчиловић, дипломирани педагог

Улога педагога у школи је да:

• са ученицима константно обавља индивидуални и групни саветодавни рад
  • тестирање будућих првака
  • са ученицима VIII разреда спроводи испитивање професионалних интересовања као и индивидуални саветодавни рад око избора професије
  • саветодавни рад са родитељима
  • помаже наставницима у раду са ученицима и одељењима и подизању квалитета наставе
  • учествује и у Тиму за безбедност деце,Тиму за инклузивно образовање и у Тиму самовредновање школе
  • промовише рад школе и унапређује професију педагога као и квалитет наставе

Библиотекар

Наталија Ђурић, професор разредне наставе

Радно место и посао библиотекара

Посао библиотекара је изузетно леп и динамичан јер се дружи са децом, помаже им да науче како се учи, како се истражује и ужива у књизи, посматра како постају радознали и образовани млади људи. Однос са корисницима – децом, наставницима и родитељима може да буде много мање формалан од онога у учионици. Библиотекар је један од ретких у школи који нема обавезу да оцењује ученике. Посао му је да их мотивише да користе библиотеку, да истраже могућности које им она нуди, да уживају у читању и кроз књиге граде и развијају своју личност.

Шта сваки школски библиотекар( треба да) зна:

• Да васпитава своје читаоце да заволе књигу и да се са поштовањем односе према њој;
  • Да усклади понуду са интресовањима својих читалаца;
  • Да помогне интровертној деци да у књизи пронађу пријатеља;
  • Да на младе са проблемима скрене пажњу школском психологу;
  • Да у библиотеци држе часове о књигама, каталозима, проналажењу информација;
  • Да обавести ученике о постојању других типова библиотека, а по могућности и да их одведу у посету (најближој јавној или матичној библиотеци)
  • Да зна да води књигу инвентара, каталогизира, класификује књижну и некњижну грађу;
  • Да се избори за средства за попуњавање фондова;
  • Да буде информатичар – да може формирати електронски каталог
  • Да помаже наставницима свих предмета у уобличавању мултимедијалних часова од расположивих фондова библиотеке.
  • Да буде љубазан и насмејан!

Slovenka SavićПсихолог школе

Словенка Савић, магистар психолошких наука и доктор клиничке психологије религије

Радно место и посао психолога

Иако је школски психолог укључен у све области рада школе, тежиште његовог рада су пре свега ученици. Он испитује душевну зрелост за школу, надареност поједине деце, саветује их при избору даљег школовања, помаже им ако настану тешкоће у учењу, као и развојне, емоционалне и социјалне сметње. Психолог се бави и проблемима прилагођавања и понашања и реагује ако у школи дође до сукоба или насиља. Свакодневно сарађује са наставницима и родитељима помажући им да препознају и разумеју потребе ученика и саветује их како да на адекватан начин реагују на њих.

December 2018